Fyens Væddeløbsbane

Mobile navigation

Vindere af storløb

Del artiklen:Sharing - FacebookSharing - Twitter

Tidligere vindere af storløb Trav

 
         
Tidligere vindere af ”DM for Hopper”  
År hest   ejer kusk
2006 Fakija   Bodil Rasmussen Johnny Jørgensen
2007 Jet Onion   Stald Ras & Ras Kenneth Nielsen
2008 Jamie Rush   Stutteri Rush Knud Mønster
2009 Line Sensei   Stald Jekibin Flemming Jensen
2010 Nobodybeatsthebeat   Stald Hole In One Birger Jørgensen
2011 Mathilde Trøjborg   Morten Sørensen Flemming Jensen
2012 Nanny Fine   Nørregade 1 Aalborg ApS Henrik Lønborg
2013 Ragna Opal   Kresten Andreasen Kasper K. Andersen
2014 Ruth Reerstrup   Flaata Eiendom AS Birger Jørgensen
2015 Premance Simoni   Torleif Sele Frode Hamre
2016 Salina   Salinaklubben Jeppe Juel
2017 Patricia Hastrup    Odd-Arne Torp  Lars Anvar Kolle
         
Tidligere vindere af Grand Circle Championatet for 3- og 4- årige hingste og hopper  
2008 Minus Vang 4-år H   Skånsk Villa og Mark AB Lutfi Kolgjini
2009 Nobodybeatsthebeat 4-år Hp    Stutteri Hole In One Birger Jørgensen
2010 Politiken 3-år H   Danmarkshesten Morten Friis
2011 Politiken 4-år H   Stald Fribo Morten Friis
2012 Solstrålen 3-år Hp   Quality Stable & Möten met Smok AB Peter M. Andersson
2013 Sparkled Face 4-år Hp   Lutfi Kolgjini AB Bent Svendsen
2014 Winston Sisa 3-år H   Stald Trot On Jan Dahlgaard
2015 Verify Dust 4-år Hp   Stald 2fast4you Jeppe Juel
2016 Beatriz - 3-år Hp   Stald Chili ApS & Stald Søhus Nicolaj Andersen
2017 Bali - 4-år H   Team Lunden  Ken Ecce

 

Tidligere vindere af Jubilæumspokalen

 
År hest   ejer kusk
2011 Nevada F H   Bjarne R. Christiansen Steen Juul
2012 Main Kronos (IT)   Skånsk Villa & Entreprenad Anders Svandsted
2013 Montgomery Hill   Stutteri Sun Hill Flemming Jensen
2014 Summer Day   Stald Murer K Rene Kjær
2015  Gitti   Gøran Merete Herlofsen Jeppe Juel
2016 Supercool Langkjær   John Ulrik Bastrup Steen Juul
2017  Tchai Bakkely   Per Sørensen Kenneth Nielsen
Tidligere vindere af 5-års Hoppe Festival  
År hest   ejer kusk
2011 Olivia Lavec (S)   René Mammen Thomas Uhrberg
2012 Premance Simoni   Torleif Sele Bo Westergård
2013 My Happiness E P   Stall E P Birger Jørgensen
2014 Serena   Kolin Stable & Hevia I/S Rene Kjær
         
Tdiligere vindere af DM for 5-årige Hopper     
2015 Temptation S H   Mikael Trier Hansen  Morten Friis
         
Tidligere vindere af Rudolf Jensen’s Mindeløb  
År hest   ejer Kusk
2010 Pinette   Stutteri Hole In One Birger Jørgensen
2011 Ragna Opal   Kresten Andreassen Casper Jensen
2012 Salerno   Mikael Poulsen Søren Johansson
2013 Tequila Holmsminde   Jydsk Væddeløbsbane Henrik Lønborg
2014 Voulez Vous   Team Future John Friis
2015 Aqua De Vie   Stald Souris Steen Juul
2016  Blue Velvet   Jens Grøn Pedersen  Birger Jørgensen
2017  Chloe    Team Juel  Jeppe Juel 
         

Tidligere vindere af storløb Galop

 
         
Tidligere vindere af ”Fyensløbet”  
År hest   ejer rytter
2006 Hector   Jan Smith Lennart Hammer
2007 Eko Arabian Night   Lone & Jens Westh Mark Larsen
2008 Cavewarrior   Lennart Reuterskiøld Manuel Santos
2009 Take A Chance   Kristian Andersen Lennart Hammer
2010 Dan Tucket   Henrik Villadsen Jacob Johansen
2011 Alnitak   Bent Olsen Jacob Johansen
2012 Hongkong Legend   Stald Hong Kong Marc Stott
2013 Lariyda   Lauritzen, Schougaard, Poulsen, Bechmann Luis Santos
2014 Fillip Stark   Karin & Poul Erik Jakobsen Jacob Johansen
2015  Gentlemann Jack   Facebook Galophesten  Nicolaj Stott
2016 Gentleman Jack   Facebook Galophesten Sara Slot
2017 Efesos    Odessa Racing Club  Elione Chaves 
         
Tidligere vindere af ”Produce Stakes”  
År hest   ejer rytter
2006 Air Force Eleven   Zwicky Racing Nicolas Cordrey
2007 Classic Line   Michael Simonsen Luis Santos
2008 Sin Cocos   NVA Racing Juan Pinto
2009 Sir Randolph   Mme Fernande Kim Andersen
2010 Fabinho   Team Horze Marc Stott
2011 Miss Nicole   Beatrice Marsing Rafael Schistl
2012 Red Pearl   Henrik Stork & Stald Front Team Sara Slot
2013 Ametyst   Marianne Pedersen Manuel Santos
2014 ikke afviklet      
2015  ikke afviklet       
         
H. M. Dronning Ingrid’s Mindeløb  
År hest   rytter  
2004 Saint Pierre   Nanna Skovsgaard  
2005 Ocean’s Eleven   Nanna Skovsgaard  
2006 Freedom Boy   Rikke Munk Sørensen  
2007 Fantastic Night   Lea Olsen  
2008 Fine Paladine   Amanda Harbjerg  
2009 Joe Rich   Rikke Munk Sørensen  
2010 Cut Royal   Amanda Harbjerg  
2011 Do It Tiger   Emilia Hvitved  
2012 Wide Ranging   Emilia Hvitved  
2013 Wide Ranging   Christina Pedersen  
2014 Sarah   Rikke Bonde  
2015  Mink's Chanel    Ulrikke Nielsen   
2016  Sir Winston   Alessandro Guerinni   
2017  Sir Winston    Lea Olsen   
         
Lensbaron Berner’s Ærespræmie  
År hest   rytter  
2004 Tunnel Bridge   Trine Maar Hansen  
2005 Bull’s Eye   Nanna Skovsgaard  
2006 Grand Rapide   Ricardo Ramallo  
2007 Elegant Girl   Jan-Erik Neuroth  
2008 ikke afviklet      
2009 ikke afviklet      
2010 Charisma   Rikke Munk Sørensen  
2011 Joe Rich   Dorte Andersen  
2012 Laserline   Anders Bager  
2013 Gold Diamond   Liv Susanne Nielsen  
2014 Gold Diamond   Anders Bager  
2015 Ginger Attitude   Camilla Høegh Malachowicz  
2016 Nelina   Linda Bro  
2017  Touareg    Linda Bro   
         
Danske Spil Logo